Назад

Екологічна відпустка

Відпустка? Так! Нанесення шкоди екології під час поїздки? Ні! Ми розповімо, як скоротити вплив на навколишнє середовище без порушення ваших планів на відпочинок.

Слоу-тревел, по-іншому, екотуризм або відповідальний туризм - нова концепція подорожей. Цей тренд є особливим способом життя та мислення. Ми дамо кілька порад, як зробити вашу відпустку більш екологічною та посприяти майбутньому планети!

sowimage

Куди поїхати, щоб нанести менше шкоди навколишньому середовищу?

Це перше питання, яке треба собі поставити! Ви мрієте про відлюдну відпустку та екзотичні місця? Щоб туди дістатися в найкоротші терміни, доведеться летіти літаком. А літак означає високі викиди вуглецю. Ви знали, що під час польоту на літаку викидається вдвічі більше CO2, ніж при поїздці на автомобілі, та понад 30 разів, ніж при поїздці на поїзді ?! Наприклад, згідно з даними Французького Агентства з Навколишнього Середовища та Енергетичного Контролю (ADEME), поїздка Париж-Ліон (466 км) займає 2 години на поїзді з викидом 1,49 кг СО2 проти 96,6 кг СО2 за 1 годину польоту на літаку.

Тому, в рамках ековідповідального туризму, краще вибирати напрямки, до яких можна дістатися поїздом. Якщо ви все ж вирішили летіти літаком, так як це найшвидший або єдиний спосіб досягти місця запланованого відпочинку, ось кілька порад:

- Організуйте поїздку таким чином, щоб залишатися в одному місці перебування якомога довше. Так ви краще акліматизуєтесь та «виправдаєте вуглецевий слід», залишений перельотом.
- На місці користуйтеся громадським транспортом або велосипедом та не забувайте про піші прогулянки!

 

Деякі туристичні агентства пропонують компенсувати викиди CO2, пов'язані з поїздкою. Відмінний спосіб подорожувати світом, піклуючись про планету!

sowimage

Прості дії, що допомагають знизити вплив на навколишнє середовище

Одноразові пластикові пакети, коктейльні трубочки, пляшки від води, недопалки ... це лише частина тих відходів, які ви можете залишити, якщо не виявите екологічну свідомість у відпустці. Цього можна уникнути, передбачивши деякі речі заздалегідь.

  • Візьміть з собою пляшку для води багаторазового використання в країни з питною проточною водою. У тих місцях, де немає питної води, можна користуватися пляшкою з фільтром, вона стане в нагоді в будь-якій точці світу. Так після вас не будуть залишатися порожні пляшки з-під води.
  • Викидайте сміття тільки у відро для сміття, не кидайте недопалки в пісок (для розкладання одного недопалка потрібно 2 роки!).
  • Також візьміть велику сумку, яка стане в нагоді і для пляжу, і для покупок. Ми не втомлюємося повторювати: повністю відмовтеся від поліетиленових пакетів. Для їхнього повного розкладання потрібно 400 років, не кажучи вже про шкоду, яку вони завдають морській фауні.
  • У готелі або ресторані замовляйте коктейлі без трубочок! Не можете без них обійтися? Тоді привезіть з собою свою металеву або бамбукову.

Ось деякі цифри: коктейльні трубочки занадто малі для вторинної переробки. За даними організації Sea at Risk (Море в Небезпеці), в ЄС в рік використовується 36,5 мільярда трубочок. Тільки в індустрії швидкого харчування у Франції щодня їх викидається 8,8 мільйона штук.

Якщо ви запланували похід, не забувайте про дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Ніяких недопалків та багать, вони можуть стати причиною лісових пожеж. Також пам'ятайте, що флора та фауна можуть перебувати під захистом держави, тому не відхиляйтесь від туристичних стежок, щоб уберегти себе та природу від неприємностей.

Проживання у відпустці

В готелі: попросіть персонал не міняти щодня рушники та постільну білизну, приймайте душ, а не ванну, так ви допоможете заощадити воду!

Орендоване житло: при тривалому проживанні в окремому будинку або в кімнаті з господарями не забувайте про сортування відходів та дотримуйтеся місцевих звичаїв утилізації сміття. Ви також можете скористатися молодіжними хостелами або орендувати бунгало!

Альтернативи ближче до природи: кемпінг на фермі, проживання в трейлері - вибирайте, який варіант вам підходить більше!

Що покласти в косметичку для відпочинку?

Щоб не використовувати ватні диски та не залишати після себе флакони від гелю для душу та шампуню, ми рекомендуємо взяти з собою Спонж-Рукавичку для Вмивання та концентровані гель для душу та шампунь в практичних та екологічних пляшечках.

 

sowimage

Які сувеніри привезти?

Бажання привезти щось, що нагадує про відпочинок, абсолютно природне. Хочемо нагадати вам елементарні правила зі збереження природних ресурсів.

  • Пісок, мушлі, камінчики: з деяких країн їх заборонено вивозити. Чесно кажучи, складові природи повинні залишатися в їхньому природному середовищі.
  • Рослини, тварини: перед їхньою покупкою отримайте про них відомості. Інакше, навіть не знаючи цього, ви можете сприяти зникненню деяких видів.

І навпаки, купуючи місцеві продукти, ви допоможете процвітанню місцевої економіки.

sowimage

Багато хто вважає, що відвідування диких тварин стане відмінним спогадом про відпустку, але до таких візитів треба віднестися з долею сумніву. У цих локаціях тварини не завжди утримуються в належних умовах, їх використовують як "туристичну принаду" (фото з тигреням, поїздка на слоні..). Ми рекомендуємо ретельно вивчити проблему жорстокого поводження з тваринами, перш ніж брати участь в будь-якому турі. Замість цього ви можете відвідати, наприклад, притулок для диких тварин і надати в ньому допомогу в якості волонтера. І бонус: ви познайомитеся з місцевими жителями та отримаєте унікальний досвід!

А яких звичок по збереженню екології у відпустці дотримуєтесь ви? Розкажіть нам в коментарях!

Поделиться